Атестация рабочих мест

Чи зобов’язане підприємство проводити атестацію працівників?

Роботодавці можуть проводити атестацію працівників, але не зобов’язані (ч.1 ст. 11 Закону України «Про професійний розвиток працівників» від 12.01.2012 р. № 4312-VI, далі — Закон № 4312). Категорії працівників, що підлягають атестації, і періодичність її проведення визначаються колективним договором. Ми розповімо, як правильно провести аттестацию рабочих мест.

На підприємствах, в установах і організаціях, в яких не укладаються колективні договори, категорії працівників, що підлягають атестації, терміни і графік її проведення визначаються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації.

Категорії осіб, які підлягають обов’язковій атестації, визначені законами. Серед них, зокрема: педагоги, науковці, медики, фармацевти, працівники культури, тренери-викладачі, соціальні працівники. Міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення можна встановлювати в певному діапазоні (в» вилці«) для ставок (окладів) за певними посадами (професіями), і тоді ставки (оклади) в межах» вилки » підвищують за результатами атестації, проведеної атестаційною комісією підприємства (див.лист Мінсоцполітики від 23.11.2016 р. № 1587/13/8416).

Отже, у разі застосування діапазонів (»вилок») окладів потрібно проводити атестацію працівника і за результатами атестації встановлювати оклад у межах діапазону за посадою, на якій працює працівник.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх