БДР і БДДС

Бухгалтерські терміни БДР і БДДС здаються плутаними і складними, а незрозумілі статті ще більше ускладнюють їх розуміння, тому ми вирішили буквально «на пальцях» показати, що це таке, чим відрізняються дані бюджети і навіщо вони потрібні.

Бюджетування та бюджети: складання БДР та бддс
Розглянемо складання БДР і БДДС на прикладі. Уявімо звичайну сім’ю. Глава заробляє 100 тис. рублів, а дружина сидить вдома; вона Домогосподарка. Щоб прожити » від зарплати до зарплати», дружина підраховує всі доходи і витрати сім’ї: враховує оплату рахунків, витрати на продукти, речі першої необхідності, простіше кажучи, складає бюджети. Виходячи з результатів їх виконання, Домогосподарка планує залишки грошових коштів, оцінює майбутні можливості сім’ї на відпустку, ненавмисні витрати, накопичення.

Директор фірми робить все те ж саме, але за правилами бухгалтерського обліку. Він порівнює доходи з витратами компанії, аналогічно підраховує плановані залишки грошових коштів, приймає рішення про ефективність витрат. Все це-елементи бюджетування-планування майбутньої діяльності компанії, контролю результатів і підготовки управлінських рішень на основі підсумкових відхилень фактичних показників від планових.

В основі бюджетування лежать ключові бюджети-БДДС, БДР і ББЛ (бюджет доходів і витрат; бюджет руху грошових коштів, бюджет по балансовому листу). Фактично вони являють собою план компанії, який відображає два ключові показники:

прибуток,
залишки грошових коштів.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх