Bloger.fm

Для відповіді на це питання, спочатку потрібно запитати себе про те, навіщо потрібно робити цю радіостанцію і що вона буде з себе представляти. Але якщо Ви вже давно намалювали у своїй голові цей маленький «бізнес-план», «ласкаво просимо під кат» до вивчення мат-частини.

Обличчям до народу

Обличчя будь-якого інтернет-проекту — його сторінка в інтернеті, наприкладі интернет радио Bloger.FM. Озброївшись сервісом WHOIS шукаємо красивий і простий адресу сайту. Не зайвим буде нагадати, що чим ближче адреса відноситься до назви, чим простіше його написання і чим менше можливих неправильних варіантів такого написання, тим краще.
Вибрали адресу? Відмінно! Замовляємо хостинг.
Для успішної роботи сайту нам потрібні 3 прості речі:
PHP
SQL база
Движок

Про движку:
Тут кожен має право сам вибирати те, що більше йому підходить до душі, але відразу зазначу, що найкращим для реалізації сайту Joomla (скільки не перебирав варіантів на WordPress і Drupal — дуже складно придумати реалізацію на цих движках). Докладніше про способи наповнення контентом та хитрощі в реалізації я розповім в наступних статтях.

Бойовий сервер

Так, я не випадково написав раніше, що під сайт потрібен хостинг, тому, що на бойовому сервері мовлення у нас на рахунку буде кожна кілобіт швидкості, а «від’їдати» показом вмісту цей найважливіший для нас ресурс — недозволена розкіш.
А тепер проста формула, яка нам в майбутньому замозолит очі:
Пропускна здатність каналу/якість мовлення=кількість одночасних слухачів.
Іншими словами, якщо наш канал інтернету 100Mb/s, а віщати ми плануємо якістю в 128Kb/s, то все вміститься 800 осіб (повірте, це дуже велика аудиторія для початківця проекту).

Який сервер вибрати?

Над цим питанням я годинами рився в інтернеті в пошуках рішення і рішення не змусило себе чекати. Віртуальний сервер — найкращий вибір у даній ситуації.
По-перше: За замовчуванням має статичну IP адресу.
По-друге: Має досить високошвидкісне з’єднання, правда з однією маленькою поправкою — швидкість ділиться на всіх мешканців цієї фізичної машини, а значить наших 800 осіб можна сміливо ділити на 5 (хоча можливо, що ця цифра буде сильно відрізнятися, оскільки навантаження на інші сервера теж може бути досить високою).
Для наших досліджень не потрібно потужний процесор і багато оперативної пам’яті. Конфігурація радиосервера дозволяє успішно використовувати мізерно малі ресурси, наш основний критерій вибору — швидкість з’єднання.

Windows чи Linux

Як такого значення при виборі сервера те, яка буде стояти операційна система не має. Рішення під розгортання радіо-сервера є і під Win 32/64 і під *nix. Просто зазначу, що при реалізації на Windows у вас буде більше можливостей, а під Linux — дешевше в змісті.

Радио Блогер FM онлайн слушать бесплатно можна на сайті bloger.fm!

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх