Что такое фабула

Фабула, або зміст страхів можуть бути різними і залежать від віку дитини, внутрісімейної ситуації і причини переляку. Так, в дошкільному віці страхи частіше повторюють зміст казок або мультфільмів, наявність страхітливих символів. У молодшому шкільному віці з’являється страх усної відповіді, суворого вчителя, поганої оцінки, невизнання в дитячому колективі.
Особливе місце в змістовний бік страхів займають страхи залишитися на самоті через розлучення батьків — «втрата себе». При цьому деякі діти вигадують собі захисні ритуальні дії або фантазії, гри, здатні, на їхню думку, захистити їх від розриву батьків.

Страх самотності може проявитися в боязні залишатися сам на сам в квартирі, за зачиненими дверима, в закритому приміщенні. Страх перед темрявою у малюків пов’язаний з ілюзорним сприйняттям дійсності і недостатнім контролем самосвідомості. Что такое фабула. У старшому дитячому віці страх самотності може виникнути і по неусвідомленої причини — «боюся і все».

Страхи у дітей і, особливо, у підлітків можуть виникнути внаслідок перенесеної ними посттравматичної стресової реакції: хвороба або смерть близької людини, свідоцтво автокатастрофи і інші стресові ситуації. Страх, викликаний раптовим переляком, може проявлятися по-різному. Одні діти реагують бурхливо: кричать, метушаться, червоніють, просять захисту. Інші ж — навпаки, замовкають, ховаються, бліднуть, можуть обмочитися. Такі різні форми реагування на стресову ситуацію залежать від особливостей нервової системи конкретної дитини.

У маленьких дітей переляк може виникнути від раптового включення побутових приладів. Так, дівчинка 2-х років деякий час боялася пилососа, після того як мати включила його після пробудження дитини від сну. Інша мама, купаючи під душем дитини, залила йому обличчя водою. З тих пір плюскіт води став лякати дитини, і він довго відмовлявся купатися будь-яким способом. У практиці сімейного лікаря бувають випадки виникнення страху у дитини, якого батьки привозять до моря або до річки і буквально насильно змушують його лізти в незвично холодну для нього воду. У нього виникає страх перед незвичайними відчуттями і сприйняттям глибини, простору без краю — страх перед «візуальним обривом». Цього робити не можна. Потрібно, щоб дитина сам зацікавився і підійшов до води.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх