Хірургічна стоматологія у Львові

ЗАКЛАДЕНО ПРИРОДОЮ

Відносно тіла людини природа вкрай рідко надходить необачно. Зуби мудрості видалення зуба мудрості — як раз той випадок спадкової помилки, який дістався нам від далеких предків, яким вони служили, щоб вміло справлятися з шматками сирого м’яса. Потреба пережовувати настільки грубий і неподатливий продукт відпала кілька тисяч років тому, більш м’яка їжа зменшила навантаження на щелепи — вони зменшилися в розмірі. А ось «робочий інструмент» — зуби мудрості — залишилися.

Поява вісімок з давніх часів оточене міфами, легендами і домислами. Назва зубам дали стародавні слов’яни, який вважали, що тільки людина з багатим життєвим досвідом, може обзавестися цієї «чудової четвіркою». Кочові народи вірили, зариті на кладовищі вісімки обіцяють казкове багатство. А ось найбільш безглузде естетичне припущення наших днів: якщо видалити зуби мудрості, то щоки НЕ будуть випирати, а овал обличчя стане ідеальним. У числі помилок — міф про те, що «потужні» зуби мудрості можуть забирати кальцій у інших зубів або «зрушити» їх ряд таким чином, що передні зберуться в купку.

У більшості людей найзагадковіші і болісні зуби прорізуються у віці 16 — 26 років. У цей час зростання щелепних кісток сильно сповільнюється — у більшості пацієнтів запізнілі зуби просто на просто не поміщаються в роті. Здається, що вони живуть власним життям і роблять те, що їм заманеться: травмують ясна і «сусідів», вилазять в іншу сторону, призводять до зараження.

Існує три класичні варіанти розвитку подій: вісімки або прорізуються легко і невимушено (у людини все гаразд з прикусом і місце вистачає всім), або — з болем і запаленням (розвивається так званий перикоронарит), або так і залишаються в щелепи і не прорізуються взагалі (Ретінірованние зуби вимагають консультації ортодонта).
Найнебезпечніший, звичайно, другий випадок: перикоронарит або запалення слизової оболонки навколо і над прорізується зубом. Крім того, що це неприємний, болісний і вельми небезпечний процес, він ще свідчить і про те, що у пацієнта є ортодонтична проблема, яку необхідно терміново вирішити.
ХТО ВИНЕН І ЩО РОБИТИ

Коли «фолікул» — мішечок, в якому розвивається зуб покидає межі кісткової тканини і зростається з яснами, над коронковой частиною зуба утворюється, свого роду «кишеню» або «капюшон» з слизової оболонки. У якийсь момент він частково проривається — в нього починає потрапляти слина і залишки їжі. Простір під «капюшоном» — чудова середовище проживання для бактерій і підмога для розвитку інфекції. Якщо перешкод немає, зуб продовжить зростання і, незабаром, почне брати активну участь в жуванні. Коли зубу не вистачає місця, він може прорізатися вище, збоку або починає садистський розворот по площині.

Якщо проблему не лікувати або справлятися з болем «бабусиними» засобами і примочками, то запальний процес стрімко покине межі ясна і пошириться далі. Інфекція може привести до виникнення флегмони, абсцесів, гнійників, що вже потребують серйозного лікування в стаціонарі, аж до реанімації. Зуб мудрості може викликати підняття температури, проблеми з ковтанням, запалення м’язів або набряк не дозволить вам закрити рот.

У багатьох клініках лікарі досі практикують «дідівський метод» стоматології або «висічення капюшона». Слизова оболонка над зубом надрізається, даючи вільний прохід. На жаль, ефективний цей спосіб лише в тих рідкісних випадках, коли і без надсечкі вісімка прорізується нормально. В інших — це лише відстрочка хворобливого факту, «капюшон» виросте знову, а перикоронарит і все що випливають з нього наслідки повернуться з новими силами. Не чекайте і не сподівайтеся, що неприємна і виснажлива біль пройде самостійно. Негайно зверніться в стоматологічну клініку!

Єдиний правильний метод лікування — видалення причинного зуба мудрості. У сучасній стоматології процедура займає від 10 хвилин до півгодини, при цьому позбавляючи від сотні проблем. Існує байка про те, що зуб мудрості видаляти дуже боляче. Це зовсім не так, враховуючи фактор анестезії. Під дією знеболюючого лікар розріже ясна і видалить зуб цілком або частинами. Ви ж при цьому зовсім нічого не відчуєте.

Після проведення операції пацієнтові необхідно кілька днів стежити за власним станом, дотримуватися дієти. Вже через один-два тижні весь процес і зовсім заспокоїться. І ви житимете так, ніби ніяких проблем з мудрими зубами ніколи і не було.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх