Як співати високі ноти, або як працюють зв’язки при співі?

Як співати високі ноти, або як працюють зв’язки при співі?

Всі учні, з якими ми розбираємо, як співати високі ноти, говорять одне: «Чому нагорі мій голос такий тонкий і негарний ?!»

Секрет співу верхніх нот в тому, що ніякого секрету немає! Досить знати, як влаштований голосовий апарат і як працюють зв’язки при співі. Західні виконавці давно відкрили, що розмір голосових зв’язок впливає на висоту голосу. А різний змикання голосових зв’язок допомагає легко брати і нижні, і верхні ноти курсы вокала для начинающих.

Ця стаття «Зірочка», для тих, хто дійсно хоче розібратися в своїй фізіології голоси і дізнатися, як співати високі ноти вільно і легко.

Про що не пам’ятають вокалісти — високі ноти і голосові зв’язки.
Згадайте випадок, коли ви голосно зойкали від переляку або радості, звали когось здалеку — ваш голос звучав вище, правда? І тонше! Він не був схожий на звичайний розмовний тембр.

Брати високі ноти дано кожній людині від природи. При співі голосові зв’язки працюють точно також, як і при розмові. Вони еластичні, можуть збільшуватися й ставати тонше на верхніх нотах, як натягнута струна. Це природний процес, що нагорі голос виходить тонким.

Шкода, але вокалісти рідко про це пам’ятають і вдаються до інших методів — тужаться на «опорі», тиснуть звук на гортані, а потім страждають від затискачів!

Недосвідчені співаки намагаються зімкнути зв’язки щільніше нагорі, залишити їх товстими і короткими, щоб звук був потужнішим. Це в корені невірно. Послухайте приклади відомих вокалістів нижче. На верхніх нотах їх голос звучить тонше, так як вони використовують більш тонке змикання голосових зв’язок!

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх