Капельный полив

ПІДЗЕМНЕ краплинного зрошення (ПКО). ОБСЛУГОВУВАННЯ СИСТЕМИ ЗРОШЕННЯ.
Системи підземного крапельного зрошення (ПКО), отримують все більш широке поширення в усьому світі.
Так як трубки системи розташовуються безпосередньо в грунті, питання надійності експлуатації системи займають важливе місце. Поточне технічне обслуговування має визначальне значення для запобігання проблем з поганою роботою системи, рівномірністю поливу і для забезпечення максимально можливого терміну життя системи. В даний час, успішно експлуатуються системи підземного зрошення більш ніж 15 років після їх установки. Першим кроком до збереження ефективної і довголітньої роботи системи є вибір джерела води, капельный орошение яка буде використовуватися для зрошення і розробка системи заходів, пов’язаних з прийомами технічного обслуговування системи.

Ця інформація допоможе розробнику у визначенні вимог для підтримки системи в хорошому стані і розробці способів промивання сістеми. Якість води: потрібно дуже уважно підходити до вибору джерела води, який повинен забезпечувати необхідну кількість і якість води, від чого залежить можливість зрошення необхідних площ і визначення технічних рішень з обслуговування системи.

Є три види небезпек, що призводять до закупорювання системи, які необхідно враховувати при проектуванні і експлуатації. Це фізичні, хімічні та біологічні фактори.

Фізичне засмічення піском і мулом. Надійна фільтрація, як правило, дозволяє усунути механічні частинки вище допустимих розмірів для конкретної моделі крапельних трубок. Ообично розмір механічних домішок не повинен перевищувати однієї десятої розміру найменшого діаметра каналу крапельниці. Це залежить від того, що частинки більшого розміру можуть привести до закупорювання крапельниці, особливо якщо треба використовувати воду сприяє утворенню на стінках трубки або в крапельницях слизового біологічного нальоту, до якого можуть приклеюватися механічні частинки.

Хімічна небезпека закупорювання: Біологічні небезпеки закупорювання в результаті розвитку і зростання бактерій і водоростей в крапельної трубці і крапельницях.
Бікарбонати в концентраціях перевищують 2 МЕК / л і рН води більш 7,5. Карбонат кальцію може викликати випадання осаду. Заходи боротьби — підкислення води.

Кальцій в концентраціях, що перевищують 2-3 МЕК / л може викликати опади у разі застосування деяких фосфатних добрив. Для попередження проблеми, необхідні з пеціально умови додавання фосфорних добрив.
Високі концентрації сульфідних іонів можуть викликати осадження заліза і марганцю. Ці відкладення дуже стійкі, навіть при обробці системи кислотою. Постійне підкислення води або використання басейну для відстоювання води допомагає вирішити дану проблему.

Вода містить понад 0,1 мг / л сульфідів може стимулювати зростання бактерій харчуються сіркою в іригаційної системи. Може знадобитися постійне хлорування води.
Якщо у воді присутні солі марганцю хлорування слід використовувати з обережністю, так як це може привести до закупорки крапельниць.

Не всі ці фактори присутні у воді конкретного джерела. Тому дуже важливо правильно відбирати джерело води і в обов’язковому порядку робити хімічний аналіз води, яка планується для використання в системі крапельного зрошення.
У таблиці 1 коротко викладаються вимоги по відношенню якості води і описані потенційні загрози щодо засмічення системи орошенія.Оні в поєднанні з дрібними частинками мулу і глини можуть закупорювати крапельниці. Бактеріальний наліт і опади сірки і заліза також відносяться до цієї проблеми.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх