Контактні лінзи

На всіх контактних лінзах з часом з’являються різного роду відкладення. Вони являють собою оболонки, поверхні і матричні освіти, які не змиваються слізної плівкою при моргання. Дослідники прийшли до висновку, що відкладення з’являються на контактних лінзах протягом півроку. До цих утворень можна віднести — білки, муцини, ліпіди, фактори навколишнього середовища, косметики і неорганічних речовин. Всі відкладення на контактних лінзах складаються з одного або декількох вищевказаних чинників. Найкращі лінзи це air optix aqua!
Внаслідок цього потрібно обов’язково проводити періодичну чистку контактних лінз, але на жаль багато людей даний режим не дотримуються. Нерегулярне чищення значно прискорює утворення відкладень і призводить до негативних наслідків у вигляді дискомфорту і погіршення зору.
Для того щоб успішно боротися з відкладеннями необхідно зрозуміти механізм їх утворення. Існує безліч факторів накопичення відкладень, але основними з них є:
-Індивідуальна фізична структура людини, тому що у кожного є своя унікальна хімія тіла. Також як деякі люди більше схильні до розвитку зубного каменю або затвердінню артерії, так і певні пацієнти мають схильність до утворення відкладень на контактних лінзах. Як правило, у таких людей кальцієві і желеподібні відкладення утворюються протягом короткого проміжку часу.
-Другим фактором накопичення відкладень є матеріал для виготовлення лінз. Дослідники помітили, що ліпідні відкладення більше утворюються на твердих лінзах, а білкові на м’яких. Білки є фактором м’яких іонних лінз з високим вмістом води. У свою чергу неіонні м’які лінзи менше схильні до накопичення білків.
-Система догляду. Тому як форма і ступінь відкладення у кожного пацієнта різна, то лінзи необхідно чистити в залежності від індивідуальних особливостей людини. Багато застосовують ензиматичний очищувач, який ефективно усуває відкладення. У пацієнтів, які нерегулярно очищають лінзи, відкладення накопичуються з кожним днем. На м’яких контактних лінзах система термічної дезінфекції призводить до швидкого зростання білкових відкладень на поверхні.
-Дуже важливим фактором, що впливає на швидкість утворення відкладень, є навколишнє середовище.
До дії навколишнього середовища відносяться такі чинники:
-Забруднення навколишнього повітря і квітковий пилок;
-Спекотна суха среда, яка веде до великих ліпідним відкладів у деяких пацієнтів;
-Так звані додаткові фактори, які включають в себе — косметичні засоби, деякі препарати для порожнини рота, а також лосьйони для рук.
Наведені фактори пояснюють, як пацієнту слід боротися з усякого роду відкладеннями. Як і раніше найважливішою рекомендацією є регулярне чищення контактних лінз. Ті пацієнти, які рідко чистять лінзи і стверджують що не спостерігають збільшення відкладень, глибоко помиляються. Як показують дослідження, багато освіти не помітні, а якщо їх періодично не видаляти, то це може привести до дискомфорту і різі в очах.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх