ЛЮДИ І ПСИХОТРОПНІ РЕЧОВИНИ

Стіни одеських будинків, особливо в історичному центрі, все менше прикрашені ліпниною, а покриті рекламою «солей», «швидкості» і інших речовин. Якщо раніше призначення подібних написів розуміли тільки ті, хто «в темі», то тепер навіть домогосподарка знає, що не про кухонної солі йде мова.

Явище набуло настільки серйозні масштаби, що на боротьбу з написами були кинуті передові загони двірників з розведеним у відрах цементом (кажуть, на фарбу грошей немає). Звичайно ж, такі «масштабні» заходи викликають сміх і подив. Але сміхом справі не допомогти. Давайте спробуємо розібратися, чому ж різноманітні психоактивні речовини так захоплюють людей і як знайти рецепт боротьби з подібним явищем?

Наркотики знайомі людям вже декілька тисяч років. Їх споживали люди різних культур, в різних цілях: під час релігійних обрядів, для відновлення сил, для зміни свідомості, для зняття болю. Люди ще листи не мали, а наркотиками вже активно балувалися. Нерідко подібні ігри закінчувалися катастрофою для цілих імперій. Більше інформації на сайті https://zachem.com.ua/.

Перші отримували наркотики з рослинної сировини. Почалося все з макових головок і молочного соку. Стародавні іудеї і єгиптяни використовували властивості цієї рослини в обрядах і лікуванні. Потім про чудесне властивості макового соку дізналися греки. Саме вони, до речі, дали ім’я першого наркотику – «сік», а по грецьки «опій». Гіппократ дуже любив призначати опій у великих кількостях і не відзначав ніякого шкідливого войдествия на людину.

Опіум досить міцно закріпився в культурі. У гомерівській «Одіссеї» Олена, знемагаючи від смутку чоловіка, п’є чудові коктейлі з вина та опію.

Але використовувати маковий сік можна було не тільки для розваг або лікування, але і як зброя масового ураження. На початку 19 століття Британія активно поставляла до Китаю опіум, натомість викачуючи все багатство, накопичене імперією за сотні років. Опіум став настільки популярний в Китаї, що імператор навіть розв’язав війну з Британією, але програв. В результаті принижено поступився Британії право торгувати наркотиками на своїй території, а заодно віддав в аредну порт Гонконгу. Так що благополуччя Гонконгу як сучасного світового центру торгівлі пов’язано саме з опіумом.

Опіум залишався дуже популярним ліками аж до середини 20 століття. В Одесі аж до 1950 року можна було придбати настоянку опію як ліки від болю в животі.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх