Майстерня вишивки

Перші поселення на території України з’явилися ще в епоху раннього палеоліту, в період так званої ашельської культури, більш 900-800 тисяч років тому. З тих часів багато чого змінилося – культури, народи, нашестя інших народів, війни, повстання і перемир’я. З усім цим наш народ – український, ставав ще міцніше і сильніше. Ставала сильнішою культура і традиції, які передавалися від батька до сина, від матері до дочки. Одним з могутнім символом українського народу є вишиванка. З тих давніх часів дещо втрачено, а може і забуте, але основне завжди в пам’яті. Вишиванка – це сильний оберіг, з допомогою різних орнаментів предки захищали себе від злого й нечистого, наділяли себе силою і могутністю, жіночністю і красою. Майстерня вишивки за адресою http://kirushkos.com.ua.

Усі орнаменти, можна розділити на геометричні (більш древні) і рослинні. На Правобережній Україні воліли геометричний візерунок, на Лівому березі споконвіку — в побуті рослинний. Хоча знакові системи і там, і там схожі.

Чоловікам — геометричні, жінкам — рослинні. Це відповідає суті підлоги: чоловік несе в собі духовне начало, а жінка покликана втілювати матерію. Серед одвічних чоловічих символів — знаки вогню («баранячі роги»), так звані осьмирожки (ромбічна решітка), знаки сонця — ромб з відростками-променями або прямий хрест.

Споконвіку жіночий символ — берегиня (або як її ще називають «цариця», «матір світу»), фігурка з піднятими руками (взывающая до неба Оранта) і з опущеними — ніби благословляє. А ще один жіночий символ схожий на букву Х — це накреслення руни «урожай». Вишивається також косий хрест — знак Місяця. Рідко візерунок народної сорочки складається тільки з чоловічих або тільки жіночих символів. Зазвичай вони чергуються. Адже кожна людина — це як інь і янь. У жінці є щось від чоловічого початку. І навпаки.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх